Город

Як отримати перший урожай редиски вже в квітні

Оптимальна температура грунту для посадки редиски ранніх сортів в теплиці – 10-12°C. Дружні сходи з’являються при температурі 15-20°C. Редис може витримати тимчасове зниження температури до –1-2°C.

Підготовка грунту і посів насіння

Наша мета – квітневий урожай, тому насіння висівають у березні, а вирощуємо редиску тільки в тепличних умовах.

Про грядках потрібно подбати з осені: внесіть в грунт по 40 г суперфосфату і 15 г хлористого калію на 1 кв. м. Бідної ґрунті не завадить і органіка, наприклад, відро компосту на 1 кв. м. Після внесення добрив перекопайте грунт, вирівняйте і залиште до весни.

За кілька тижнів до передбачуваної дати посіву приділіть увагу теплиці: відремонтуйте каркас, натягніть плівку. Ці нехитрі дії дозволять грунті відтанути до моменту посіву, щоб насіння проросло точно в строк.

Перед посівом насіння зробіть борозенки глибиною 3-4 см, добре пролийте їх водою.

Найпридатніші ранні скоростиглі сорти редиски: 18 днів, Сакса, Рубін, Зоря, Ранній червоний, Охотський, Рожево-червоний з білим кінчиком.

Для прискорення сходів проростіть насіння. Це зовсім не складно: на кілька годин опустіть насіння в теплу воду, потім покладіть їх на марлю, накрийте тонкою тканиною і поставте в тепле місце. Як тільки помітите, що насіння наклюнулись, приступайте до посіву. Нагадуємо, до цього часу у вас вже повинна бути готова теплиця і підготовлена грядка.

Закладайте насіння в грунт на глибину 1 см на відстані 5 см один від одного. Так кожна рослина отримає необхідну кількість світла. Насіння вносите поштучно. Засипте їх землею, гарненько утрамбуйте – це прискорить проростання.

Якщо погода досить холодна, можна додатково вкрити грядки будь нетканим матеріалом, наприклад, спанбондом або лутрасілом. Чекайте появи перших сходів через 4-6 днів. При необхідності проведіть проріджування: відстань між рослинами повинна бути 3-5 див.

Як поливати редис

Редис любить вологу. До появи сходів поливайте його часто, але не дуже рясно (краще всього обприскувати посіви з пульверизатора). З появою сходів поливайте рослини сильніше, але рідше (раз в декілька днів). Після поливу обов’язково розпушуйте ґрунт і провітрюйте теплицю, щоб висока вологість не загубила ваш ранній редис.

Пам’ятайте: недолік вологи загрожує раннім стрелкованием редиски. В результаті він стане жорстким і несмачним. А от надлишок вологи може призвести до розтріскування коренеплодів.

Чим підгодовувати редис

Після проріджування сходів підгодуйте редис азотним добривом, наприклад, сечовиною (2 ст. л. на 10 л води). На початковому етапі зростання азот рослинам потрібен обов’язково. Якщо цього елемента не буде вистачати, то у редиски буде дуже погано утворюватися бадилля, так і листя швидко пожовкнуть.

На початку формування коренеплодів підгодуйте рослини таким розчином: 30 г суперфосфату і 20 г сірчанокислого калію на 10 л води.

Прибирання редиски

Прибирайте урожай коренеплодів вибірково: першими покинути грядку мають достиглі голівки редиски діаметром 2,5 див Акуратно відсуньте грунт навколо коренеплодів і висмикніть дозрілі примірники за гичку. Дрібний редис залиште на дозрівання, знову присипавши його землею.